Науково-практичний семінар на базі Яворівського НПП


Сьогодні, 07 лютого 2024 року, учителі географії, біології, хімії, фізики ЗЗСО Шегинівської і Судововишнянської територіальних громад брали участь у роботі науково-практичного семінару  «Використання природних ресурсів, об’єктів інфраструктури та природотерапії Яворівського НПП в екологічному, патріотичному вихованні та оздоровленні учнівської молоді».

Захід відбувся на базі екоцентру Яворівського НПП за участю науковців факультету агротехнології та екології Львівського НУ природокористування і спеціалістів Яворівського національного природного парку.

На семінарі розглядалися важливі питання щодо використання природних ресурсів і природоохоронних об’єктів в екологічному, патріотичному вихованні та оздоровленні школярів.

З презентацією про унікальні об’єкти природи, рекреації та екоосвіти Яворівського НПП виступив провідний спеціаліст парку, Заслужений природоохоронець України, Михайло Біляк.

Його цікавий виступ доповнили фахівець з екологічної освіти Христина Гащук та науковий співробітник  Яворівського НПП Оксана Годованець, які ознайомили учасників із формами екоосвітньої роботи, з можливістю ефективно використовувати природотерапію в оздоровчих цілях.

Кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології ЛНУП Галина Лисак наголосила на важливості екоосвітніх заходів як серед учнів так і студенства. Про форми співпраці кафедри екології із ЗЗСО  у напрямку професійного спрямування шкільної екологічної освіти продовжила розмову  кандидат технічних наук, доцент кафедри екології ЛНУП, Оксана Мазурак.

Незабутні враження в учасників від екскурсії у музей зброї Віталія Гавгуна,  де зібрано великий арсенал старої зброї, старовинних речей часів Першої та Другої світових війн, деякі з експонатів походять ще з Київської Русі. Похвалився колекціонер знайденою частиною бивні мамонта та куском скам’янілого дерева. Переможці вікторини, яку під час екскурсії провів Віталій,  отримали його книгу «Марафон століть».

Учасники семінару мали можливість розкрити  свій творчий потенціал під час майстер- класу з розпису Яворівської іграшки.

Уміло організований семінар,  добре продумана тематика, змістовні виступи учасників,  актуальність порушених питань, об’єднали науковців, викладачів, учителів, природознавців у колі однодумців. Позитивні враження, нові ідеї, плани про подальшу співпрацю – такими були підсумки науково-практичного семінару.

Щиро дякуємо Михайлу Біляку та його колегам за невтомну працю, розвиток екологічного просвітництва, практичний підхід до виховання учнівської молоді.

Коментарі